ترخیص برنج های وارداتی تامین ارز شده با نرخ ۴۲۰۰ تومانی

ترخیص برنج های وارداتی تامین ارز شده با نرخ ۴۲۰۰ تومانی : احتراماً پیرو تصمیمات نود و سومین جلسه کارگروه تنظیم بازار ، ضرورت تسریع در تامین ترخیص و توزیع برنج و سهم این کالا در سبد مصرفی خانوار ایرانی مقرر گردید با توجه به تغییر نرخ ارز آن، ترخیص محموله‌های برنج وارداتی که قبل از این با نرخ ۴۲۰۰ تومانی تامین ارز شده اند.

در صورت تحویل کالا به شرکت بازرگانی دولتی ایران (برای ذخایر استراتژیک) یا به شبکه‌های توزیع تحت نظارت با مجوز دبیرخانه کارگروه تنظیم بازار با نرخ مصوب سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان مشمول پرداخت مابه التفاوت نخواهند بود.

ابلاغیه مورخ ۱۹ خرداد سال جاری در خصوص تعیین مابه التفاوت ترخیص برنج با ارز نیما نیز با درج اطلاعات کامل انبار مقاصد و بدون نیاز به مجوز صورت پذیرد و تمام محموله های تامین ارز شده با نرخ ۴۲۰۰ تومان با اعلام انبار شرکت بازرگانی دولتی ایران برای مقصد تخلیه و با نامه رسمی مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران مبنی بر طی فرآیندها برای تحویل کالا به دولت و یا حواله این حوزه جهت توزیع در شبکه تحت نظارت و با قیمت مصوب انجام گیرد.

به هیچ عنوان با نامه بانک‌های عامل مبنی بر پرداخت علی الحساب مبلغ ۴۸۰۰ تومان به عنوان ما به التفاوت کالا ترخیص نگردد. لذا بر اساس مراتب فوق مجددا تاکید می گردد مصوبات قبلی در خصوص دریافت مابه التفاوت شامل کالای برنج نیست و بانک‌های عامل با توجه به بخشنامه مورخ ۱۹ خرداد سال جاری ابلاغی به بانک مرکزی نسبت به رفع تعهد بر اساس اعلام کتبی توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران مبنی بر تحویل کالا به دولت می‌بایست اقدام نمایند.

متن مصوبه

سازمان : وزارت صنعت و معدن و تجارت
تاریخ : ۱۳۹۹/۴/۴
شماره : ۶۰/۸۴۸۱۰

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *