نحوه کنترل مجوزهای ارزی موبایل

نحوه کنترل مجوزهای ارزی موبایل : با استناد به بند ۵ صورتجلسه پیوستی بایستی روالی برای تایید مجوز ارزی وزارت صنعت، معدن و تجارت برای پرونده های ثبت سفارش تلفن همراه، در صورت صدق کردن ردیف کالا در محدودیت قیمتی واحد کالا فراهم شود.

بر این اساس سامانه ثبتارش در فرآیند استعلام ضوابط موارد ذیل را باید بررسی کند

  • در صورتی که پرونده دارای کالا ی تلفن همراه با تعرفه (۸۵۱۷۱۲۱۰) بود بایستی مطابق زیر عمل شود و در غیر این صورت طبق ضوابط معمول با پرونده برخورد شود:
  • در صورتی که شناسه داخلی ردیف کالا با کد تعرفه تلفن همراه در لیست شناسه های مشخص شده (لیست پیوست) وجود داشت بایستی مجوز “دفتر صنایع برق و الکترونیک – تخصیص ارز – کاربر سیستمی” با کد “” به جای مجوز ارزی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مربوطه برای آن ردیف کالا به سامانه جامع تجارت برگردانده شود.
  • اما در صورتی که شناسه داخلی ردیف کالا در لیست شناسه های مشخص شده وجود نداشت بایستی مجوز ارزی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مربوطه برای آن ردیف کالا به سامانه جامع تجارت برگردانده شود.
  • در صورتی که ارزش واحد کالا ی (بعد از تقسیم مبلغ FOB ردیف کالا بر تعداد/مقدار آن و تبدیل آن به دلار) مورد بررسی بیش تر از ۳۰۰ دلار بود بایستی محل تامین ارز پرونده تنها شامل ” از محل صادرات ” یا ” از محل حساب ارزی وارد کننده ” باشد و در غیر اینصورت بایستی پرونده با خطای “برای تلفن همراه با قیمت بیشتر از ۳۰۰ دلار تنها محل مجاز تامین ارز ” از محل صادرات ” یا ” از محل حساب ارزی واردکننده می باشد. ، کد مجازی ردیف کالا : X رد پیش فاکتور شود. در صورتی که ارزش واحد کالا ی مورد بررسی کمتر از ۳۰۰ دلار بود، محل تامین ارز آن می تواند از سه محل ارز ” از محل صادرات ” ،” خرید ارز از سیستم بانکی” و یا ” از محل حساب ارزی وارد کننده ” باشد.
  • این مجوز دهنده جدید بایستی در لیست مجوزدهنده های ارزی و ذیل مجوز دهنده های ارزی وزرات صمت قرار داده شود. {در متدهایی که بررسی می شود که پرونده دارای مجوز ارزی هست یا خیر، این مجوز جز مجوزهای ارزی در نظر گرفته شود}
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *