تامین ارز گروه یک

تامین ارز گروه کالای یک
اصلاح تصویبنامه هیات وزیران درخصوص اقدام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران
نسبت به تامین ارز کالاهای فهرست گروه یک
( شامل کالاهای اساسی ، ضروری ، دارو و ملزومات و تجهیزات پزشکی )تصويبنامه مصوب جلسه مورخ ۹۷/۱۲/۰۸ هيأت وزیران درخصوص ” اصلاح تصویبنامه موضوع اقدام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران نسبت به تامین ارز کالاهای فهرست گروه یک ( شامل کالاهای اساسی، ضروری، دارو و ملزومات و تجهیزات پزشکی ) “، طي نامه شماره ۱۶۹۳۶۸ در تاریخ ۹۷/۱۲/۱۵ توسط معاون اول رییس جمهور ابلاغ گردید.

جزییات مصوبه جدید ارزی دولت

نحوه تأمین ارز گروه یک اصلاح شد

تصویب‌نامه هیات وزیران در خصوص اقدام بانک مرکزی نسبت به تامین ارز کالاهای فهرست گروه یک ( شامل کالاهای اساسی ضروری ، دارو و ملزومات و تجهیزات پزشکی ) اصلاح شد.

بر اساس این تصویب نامه :

در ارتباط با اعتبارات اسنادی مدت دار « یوزانس » ، ریفاینانس و بروات اسنادی مدت دار که اسناد حمل آنها قبل از تاریخ مذکور ترخیص شده و پروانه گمرکی مطابق با ثبت سفارش و اسناد حمل مربوطه ارائه شده باشد .

همچنین ماشین آلاتی که قبل از تاریخ ۱۶ مرداد ۹۷ ترخیص شده و پروانه گمرکی مطابق با ثبت سفارش و اسناد حمل مربوط ارائه شده باشد در صورتی که سررسید پرداخت آنها از تاریخ ۱۶ مرداد ماه ۹۷ به بعد باشد ، تأمین ارز به میزان کالای ترخیص شده حسب پروانه گمرکی مربوط به نرخ رسمی و از محل ارزهای در دسترس بانک مرکزی منوط به تایید دستگاه اجرایی ذی ربط خواهد بود.

همچنین مواری که در زمان گشایش مقرر شده، ارز مربوط از سوی وارد کننده « ارز متقاضی و ارز اشخاص » تامین شود ، مشمول این بند نمی شود .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *