مجوز واردات آناناس و در قبال صادرات سیب درختی ایران

مجوز واردات آناناس و در قبال صادرات سیب درختی ایران : «اسحاق جهانگیری» معاون اول رئیس جمهوری، مصوبه مجوز واردات آناناس و انبه در برابر صادرات سیب درختی ایران را برای اجرا ابلاغ کرد.

هیئت وزیران در جلسه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ به پیشنهاد وزارت صنعت ، معدن و تجارت و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی به منظور حمایت از صادرات سیب درختی ، واردات هر کیلوگرم انبه یا آناناس را صرفاً در مقابل صادرات سه کیلوگرم سیب درختی تا پایان سال ۱۳۹۸ مجاز کرد.

وزارت جهاد کشاورزی روز یکشنبه به نقل از « پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت » اعلام کرد : هیات وزیران در جلسه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ به پیشنهاد وزارت صنعت ، معدن و تجارت و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی به منظور حمایت از صادرات سیب درختی ، واردات هر کیلوگرم انبه یا آناناس را در مقابل صادرات سه کیلوگرم سیب درختی تا پایان سال ۱۳۹۸ مجاز دانست .

دولت هفدهم آذر امسال در نشست هیات وزیران در مصوبه‌ای ؛ صدور مجوز واردات موز ، انبه و آناناس را در ازای صادرات سیب درختی تا پایان سال‌ جاری مجاز دانست واعلام کرد : با توجه به ضرورت حمایت از تولیدکنندگان و صادرات، ۱.۵ میلیون تن سیب درختی مازاد و با هدف تشویق صادرکنندگان این محصول ، این طرح تصویب شد.

طبق مصوبه دولت واردات موز ، انبه و آناناس تا پایان سال ۱۳۹۸ از محل اظهارنامه صادراتی سیب درختی مجاز است.

آمارهای منتشر شده حاکی است ، امسال تولید بیش از سه میلیون و ۶۵۰  هزار تن سیب درختی در سطح کشور پیش بینی شده که به نظر می رسد از این میزان حدود ۹۰۰ هزار تن سیب به لحاظ اندازه و کیفیت در رده سیب درختی درجه سه و صنعتی باشد.

پارسال در ۱۰ ماهه بیش از ۳۵۰ هزارتن موز به ارزش بیش از ۲۹۹ میلیون و ۴۱۴ هزار دلار و در ۹ ماهه سال ۹۶ ، بیش از ۵۸۵ هزار تن موز به ارزش بیش از ۴۵۱ میلیون و ۸۶ هزار دلار وارد کشور شده بود.

اصل ۱۳۸ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران :

اصل صد و سی و هشت قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران :

علاوه بر مواردی که هیئت وزیران یا وزیری مامور تدوین آیین‌نامه‌های اجرایی قوانین می‌شود ، هیئت وزیران حق دارد برای انجام وظایف اداری و تامین اجرای قوانین و تنظیم سازمان های اداری به وضع تصویب‌ نامه و آیین‌ نامه بپردازد.

هر یک از وزیران نیز در حدود وظایف خویش و مصوبات هیات وزیران حق وضع آیین‌ نامه و صدور بخشنامه را دارد ولی مفاد این مقررات نباید با متن و روح قوانین مخالف باشد.

دولت می‌ تواند تصویب برخی از امور مربوط به وظایف خود را به کمیسیونهای متشکل از چند وزیر واگذار نماید. مصوبات این کمیسیونها در محدوده قوانین پس از تایید رییس جمهور لازم‌ الاجرا است.

تصویب‌ نامه‌ها و آیین‌ نامه‌ های دولت و مصوبات کمیسیون های مذکور در این اصل ‏، ضمن ابلاغ برای اجرا به اطلاع رئیس مجلس شورای اسلامی می رسد تا در صورتی که آنها را بر خلاف قوانین بیابد با ذکر دلیل برای تجدیدنظر به هیات وزیران بفرستند.

متن مصوبه شماره ۱۲۵۰۰۵/ت۵۷۲۵۹هـ

سازمان : هیئت وزیران
تاریخ : ۱۳۹۸/۹/۳۰
شماره : ۱۲۵۰۰۵/ت۵۷۲۵۹هـ

تحلیل صادرات انواع گروه های کالایی

تحلیل گروه های کالایی مختلف به صادرکنندگان کمک می کند تا با مقایسه فرصت ها در کشورهای مختلف ، بازار صادرات کالا ی خود را بشناسند و تجارت موفق تری داشته باشند . این مقاله شامل تحلیل کالاهایی همچون :

  • صادرات محصولات کشاورزی : صادرات زعفران ، صادرات سیب ، صادرات پسته ، صادرات خرما ، صادرات گوجه فرنگی ، صادرات سیب زمینی ، صادرات پیاز ، صادرات میوه های خشک ، صادرات گندم ، صادرات هندوانه ، صادرات پرتقال ، صادرات سیر ، و …
  • صادرات تجهیزات کشاورزی
  • صادرات فرش
  • و …

برای مطالعه مقاله به بخش ” تحلیل صادرات انواع گروه های کالایی ” سایت ابریشم پویا مراجعه نمایید.

نکات کاربردی بسته بندی کالا صادراتی

در بسیاری از کسب و کارها طراحی بسته بندی کالای صادراتی فرآیند بسیار مهم محسوب می­ شود و در صادرات یک محصول باید فاکتورهای زیادی را در این زمینه مد نظر قرار داد .
در این مقاله مباحثی هم چون : بررسی انواع بسته بندی کالا ی صادراتی ، بررسی استاندارد های بسته بندی صادراتی ، بررسی طراحی بسته بندی صادراتی ، اطلاع از قوانین بسته بندی کالا ، چگونکی بسته بندی کالا هایی مثل زعفران ، پسته ، خرما و … ، چالش ها و مشکلات در بسته بندی صادراتی ، لیست سایت های مفید در خصوص بسته بندی و … ، را مورد بررسی قرار داده ایم. برای مشاهده مقاله به بخش ” نکات کاربردی بسته بندی کالا صادراتی ” سایت ابریشم پویا مراجعه نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *