صدور مجوز موردی برای عدم مطالبه کارت بازرگانی

مجوز موردی برای عدم مطالبه کارت بازرگانی صادر شد .

کارت-بازرگانی

سامانه جامع تجارت ایران

سامانه جامع تجارت

سامانه جامع تجارت
پشتیبانی سامانه جامع تجارت
راهنمای سامانه جامع تجارت

 

متن مصوبه

سازمان : وزارت صنعت و معدن و تجارت
تاریخ : ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
شماره : ۶۰/۸۴۰۸۹

به منظور شفاف سازی و ایجاد وحدت رویه در اجرای بند ۴ بخشنامه مورخ ۱۳۹۶/۰۱/۰۷ ( موارد غیرتجاری مربوط به تبصره ذیل بند یک ماده ۱۰ آیین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات ) موارد زیر جهت استحضار و دستور اقدام لازم اعلام می گردد :


کارت بازرگانی

۱- صدور مجوز موردی ( مکاتبه توسط آن سازمان با ذکر عدم نیاز به مطالبه کارت بازرگانی ) برای واردات ماشین آلات ، تجهیزات ، اجزاء و قطعات مربوطه مورد نیاز واحدهای تولیدی فاقد کارت بازرگانی ( اعم از حقیقی و حقوقی ) تنها برای یکبار و برای مدت مشخص ( حداکثر شش ماه ) مجاز می باشد و تمدید آن در صورت داشتن شرایط لازم و معتبر معنی ندارد .

۲- دارندگان پروانه بهره برداری ، جواز تاسیس صنایع با پیشرفت قابل قبول ( و تایید سازمان )، معادن ( با دریافت مجوز معاونت امور معادن و صنایع معدنی از محل مواد ۱۰۹ و ۱۱۰ آیین نامه اجرایی قانون معادن ) ، پروانه کسب صنفی ویژه واحدهای تولیدی ، جواز تاسیس چاپخانه ( با داشتن مجوز ورود ماشین آلات چاپ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ) و مدارک تولیدی معتبر از سایر وزارتخانه های تولیدی با رعایت سایر شرایط ، مشمول بند فوق می گردند.

۳- مواد اولیه واحدهای تولیدی به جهت نیاز به استمرار در واردات ، مشمول بند یک این بخشنامه نمی باشد و ترجیح بر این است واحدهای تولیدی به دریافت کارت بازرگانی اقدام نمایند .

۴- قبل از صدور مجوز موردی ، سازمان های استانی می بایست از عدم داشتن سابقه کارت بازرگانی دائم و موردی اطمینان پیدا کنند و صدور چند مجوز موردی برای یک واحد مجاز نیست . لازم به ذکر است فرایند الکترونیکی صدور مجوزهای موردی در سامانه جامع تجارت در حال پیاده سازی است و بعد از عملیاتی شدن سامانه جامع تجارت ، مکاتبات فیزیکی صدور مجوز حذف می شود .

سید مهدی نیازی
مدیر کل دفتر مقررات صادرات و واردات

 

برای مشاهده آخرین
اخبار مقررات صادرات و واردات
وزارت صنعت و معدن و تجارت
به لینک زیر مراجعه نمایید

مقررات صادرات و واردات
وزارت صنعت و معدن و تجارت
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *