روش‌های تامین ارز برای واردکنندگان توسط بانک مرکزی

روش‌های تامین ارز برای واردکنندگان توسط بانک مرکزی : روشهای تامین ارز برای وارد کنندگان ، دو روش تامین ارز از سوی بانک مرکزی باتایید فیش ثبت سفارش جهت کالاهای اساسی،دارو،تجهیزات پزشکی و کالاهای استراتژیک به نرخ بانکی و تامین ارز ازطریق سیستم نیما با نرخ بانکی نیما برای سایر کالاها انجام می شود.

برای تامین ارز به نرخ بانکی نیما ، پس از تایید فیش ثبت سفارش / ثبت خدمت از سوی بانک مرکزی ، متقاضی می تواند با نرخ نیما از طریق صرافی ها و یا بانک عامل خود با مراجعه به سیستم نیما اقدام کند ؛ لازم به ذکر است منابع فروش برای این اینگونه ارزها ، ارز حاصل از صادرات پتروشیمی است.

یوان چین ، وون کره ، روپیه هند و یورو ، ارزهای بانکی در دسترس هستند ؛ که البته یورو صرفا بابت اقلام خاص پزشکی و دارویی با تایید وزارتخانه متبوع ، یورو و درهم با کد کارگزار NICOIRTH صرفا جهت واردات کالا مانند: دارو و تجهیزات پزشکی ارائه می شود.

در خصوص گروه کالایی ۲ ( نیمایی ) : این گروه در هفت طبقه از گروه کالایی ۲۱ تا ۲۷ اولویت بندی می شود ؛ ارزهای در دسترس برای گروه کالایی ۲۱ تا ۲۳ یوان چین ، وون کره و روپیه هند است.

ارز گروه کالایی ۲۴ تا ۲۷، ارز اشخاص است که از محل ارزهای صادراتی شرکت یا ارزهای صادراتی دیگر تامین می شود ؛ همچنین به منظور ثبت خدمت بابت تسویه اقساط تسهیلات اعطایی ، ارزهای یوان ، روپیه و وون کره در دسترس است.

روش‌های تامین ارز برای واردکنندگان توسط بانک مرکزی

روش‌های تامین ارز برای واردکنندگان توسط بانک مرکزی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *