واگذاری پروانه صادراتی

واگذاری پروانه صادراتی را مرحله به مرحله در مقاله زیر آموزش می دهیم :

به اطلاع می‌رساند، در راستای تسهیل در فرآیند واردات در مقابل صادرات غیر
( واگذاری پروانه صادارتی ) ، ارتباط مستقیم بین واردکنندگان و صادرکنندگان
در سامانه جامع تجارت برقرار شده است.

بدین ترتیب در چارچوب ضوابط و مقررات دستورالعمل بازگشت ارز حاصل از صادرات ، صادرکنندگان می‌ توانند ارزهای حاصل از صادرات خود را در قالب ” آگهی ” در سامانه جامع تجارت به ثبت رسانده و واردکنندگانی که متقاضی استفاده از این ارزها هستند، آگهی‌ها را مشاهده نموده و با صادرکنندگان وارد مذاکره و معامله شوند.

لازم به ذکر است رفع تعهد بازگشت ارز حاصل از صادرات برای صادرکنندگان ، منوط به طی نمودن کامل فرآیند و ثبت اطلاعات پروانه صادراتی در بانک عامل توسط واردکننده خواهد بود و ثبت آگهی به تنهایی موجب رفع تعهد نمی‌گردد.

راهنمای گام به گام فرآیند واگذاری پروانه صادراتی ، در ادامه قرار گرفته است :

واگذاری پروانه صادراتی
واگذاری پروانه صادراتی
واگذاری پروانه صادراتی
واگذاری پروانه صادراتی
واگذاری پروانه صادراتی

اطلاعيه بانك مركزي در خصوص تسهيل فرايند واردات در مقابل صادرات در سامانه نیما

بانک مرکزی اعلام کرد

در راستای تسهیل در فرآیند واردات در مقابل صادرات غیر ( واگذاری پروانه صادارتی )، ارتباط مستقیم بین واردکنندگان و صادرکنندگان در سامانه نیما و در بستر ارتباطی سامانه جامع تجارت برقرار شده است.

بدین ترتیب در چارچوب دستورالعمل شماره ۹۷/۲۹۹۸۷۴ مورخ ۹۸/۸/۲۷ و بسته تشویقی ابلاغی مورخ ۹۷/۱۱/۲۴ ، صادرکنندگان می توانند ارزهای حاصل از صادرات خود را در قالب «آگهی» در سامانه جامع تجارت به ثبت رسانده و واردکنندگانی که متقاضی استفاده از این ارزها هستند، با صادرکنندگان وارد مذاکره و معامله شوند.

در پایان ذکر این نکته ضروری است که رفع تعهد بازگشت ارز حاصل از صادرات برای صادرکنندگان ، منوط به طی نمودن کامل فرآیند و ثبت اطلاعات پروانه صادراتی در بانک عامل توسط واردکننده خواهد بود و ثبت آگهی به خودی خود موجب رفع تعهد نمی گردد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *