ثبت سفارش قطعی نمودن پروانه ورود موقت سامانه تجارت

ثبت سفارش قطعی نمودن پروانه ورود موقت سامانه تجارت را در زیر بررسی می کنیم.

متن مصوبه

سازمان : وزارت صنعت و معدن و تجارت
تاریخ : ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
شماره : ۶۰/۱۲۱۸۲۲

سازمان صنعت ، معدن و تجارت ۳۱ استان و جنوب استان کرمان

موضوع : نحوه ثبت سفارش جهت قطعی نمودن پروانه ورود موقت در سامانه جامع تجارت

 

با سلام و احترام

باعنایت به فراهم شدن زیر ساخت های لازم در سامانه جامع تجارت ایران ، امکان ثبت سفارش برای قطعی نمودن پروانه های ورود موقت ( موضوع ماده ۵۱ قانون امور گمرکی ) طی مراحل زیر میسر گردیده است .

  1. ارائه درخواست توسط متقاضی به دفتر صادرات گمرک ایران و متعاقباً ارجاع پرونده از سوی دفتر مذکور به دفتر مقررات صادرات و واردات جهت طرح در کارگروه ماده ۸۷ آیین نامه اجرایی قانون امور گمرکی .
  2. ثبت درخواست در سامانه جامع تجارت ایران توسط متقاضی انتخاب نوع عملیات ارزی « بدون انتقال ارز » و محل تأمین ارز « از محل بند ۹ ماده ۳۸ آیین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات – به استناد تصمیمات کارگروه ماده ۸۷ آیین نامه اجرایی قانون امور گمرکی » پس از موافقت کارگروه مذکور .
  3. ارجاع سیستمی پرونده به دبیرخانه کارگروه فوق الذکر و سایر دستگاههای ذیربط جهت بررسی و اخذ مجوز فنی
  4. اخذ کد ۸ رقمی ثبت سفارش پس از تأئید مراجع ذکر شده در بند ۳ و ارجاع پرونده به بانک جهت دریافت کد رهگیری و متعاقب آن ارجاع پرونده به گمرک جهت انجام تشریفات لازم

شایان ذکر است مهلت ثبت سفارشات در رویه مذکور دو ماه بوده و این مهلت غیر قابل تمدید می باشد .

ضمناً در صورتی که متقاضیان دارای پروفرما با نوع دلار آمریکا و درهم امارات می باشند می بایست نسبت به تبدیل آن به ارزهای دیگر بر اساس نرخ روز اعلام شده از طریق بانک مرکزی اقدام متقضی بعمل آورند .

در خاتمه متذکر می گردد با توجه به موارد فوق از این پس ثبت سفارش با رویه مذکور در استان ها قابل تائید نمی باشد . خواهشمند است مراتب یادداشت و به نحو مقتضی به ذینفعان اطلاع رسانی گردد . ۱۹۸۳۵۴۶

 

درباره سامانه جامع تجارت بیشتر بدانیم :

سایت ابریشم پویا در حوزه سامانه جامع تجارت مطالب جامع و مفیدی را در دو بخش ارائه می دهد . بخش اول ، تجارت فرامرزی که شامل فرآیندهای مربوط به اخذ شناسه فروشندگان خارجی ، ثبت پیش فاکتور، اخذ مجوزهای ورود ، مجوز ارزی ، ثبت سفارش ، تامین ارز و همچنین حمل بین المللی کالا و حمل و نقل داخلی کالا میباشد و در بخش دوم که تجارت داخلی است ، فرآیند های حمل و نقل داخلی ، انبار های داخلی و انتقال مالکیت ( خرید و فروش ) را شامل می شود .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *