اعطای معافیت از پرداخت مالیات ۴ درصد علی الحساب واردات

اعطای معافیت از پرداخت مالیات ۴ درصد علی الحساب واردات : مصوبات بیست و نهمین نشست هیات مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار طی نامه شماره ۱۳۶۹۳۰ مورخ ۹۸/۰۷/۰۹ توسط وزیر امور اقتصادی و دارایی و رییس هیات مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار ابلاغ شد .

متن مصوبه شماره ۱۳۶۹۳۰

سازمان : وزارت امور اقتصادی و دارایی
تاریخ : ۱۳۹۸/۰۷/۰۹
شماره : ۱۳۶۹۳۰

بسمه تعالی

موضوع : مصوبات بیست و نهمین نشست هیات مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار

هیئت های مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار در جلسه مورخ ۱۳۹۸/۰۶/۲۵ به استناد ماده ۷ قانون اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی و اصلاحات بعدی آن به شرح زیر اتخاذ تصمیم نمود:

  1. مصوبه پیشنهادی ( وزارت صنعت ، معدن و تجارت ، سازمان امور مالیاتی کشور ، گمرک جمهوری اسلامی ایران ) در خصوص مالیات علی الحساب چهار درصد واردات کالا به شرح پیوست به تصویب رسید.
  2. شرایط و ضوابط اخذ مجوزهای ایجاد و بهره برداری از واحدهای تولید قیر و محصولات پایین دستی پالایشگاهی بررسی و مقرر شد ظرف مدت یک ماه ، وزارت صنعت ، معدن و تجارت با همکاری وزارت نفت گزارش کاملی از فرآیند و موانع صدور این مجوز تهیه و به منظور اتخاذ تصمیم لازم به هیات گزارش نماید.
  3. با توجه به گزارش معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی در خصوص مجوزهای این وزارتخانه و اقدامات انجام شده به منظور تسهیل صدور مجوز کسب و کار مرتبط با حوزه کشاورزی مقرر گردید ، وزارت جهاد کشاورزی ظرف مدت یک ماه موانع موجود در اعطای مجوزها به متقاضیان کسب و کار و راهکارهای تسهیل فرآیندهای صدور مجوز را بررسی و گزارش لازم را به هیات ارایه نماید.
  4. دبیرخانه هیات با برگزاری جلسه ای با نمایندگان اتاق بازرگانی ، صنایع، معادن و کشاورزی ایران ، اتاق تعاون ایران ، اتاق اصناف ایران ، تشکل ها و انجمن های تخصصی نظیر کشاورزی ، گردشگری و صنعت نسبت به شناسایی مقررات زاید ، متناقض و مخل کسب و کار از زمان دریافت مجوز تا شروع کسب و کار و همچنین تعیین مناطق ممنوعه و مشمول دریافت مجوز همکاری دستگاه های ذی ربط از قبیل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی و سازمان حفاظت محیط زیست اقدام نموده و مراتب را به منظور اتخاذ تصمیم لازم به هیات گزارش نماید

فرهاد دژپسند
وزیر وزارت امور اقتصادی و دارایی
و رئیس هیئت مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوز های کسب و کار

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *