واردات دارو تجهیزات و ملزومات پزشکی و قطعات یدکی

واردات دارو تجهیزات و ملزومات پزشکی و قطعات یدکی توسط بخش خصوصی

متن مصوبه

سازمان : هیئت دولت
تاریخ :
 ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
شماره : ۵۶۱۴۰/۱۳۹۱۳۲

به گزارش « پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت » طبق ماده ( ۶ ) قانون هیئت امنای صرفه‌جویی ارزی در معالجه بیماران – مصوب ۱۳۷۸ – تجهیزات و ملزومات پزشکی و قطعات یدکی مربوط که توسط بخش خصوصی با تأیید وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی وارد می‌شود در صورت موافقت دولت از معافیت مذکور در این قانون برای هیئت امناء برخوردار خواهد بود.

همچنین براساس تصویب نامه شماره ۱۱۸۰۶۰/ت ۵۶۰۲۲ هـ مورخ ۱۰ /۹ /۱۳۹۷ شرکت‌های بخش خصوصی می توانند با معرفی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و از محل سهمیه ارزی وزارتخانه مذکور ، در موارد خاص نسبت به واردات دارو ، تجهـیزات و ملزو مات پزشـکی و قطعـات یـدکی اقدام کنند.

اما از آنجا که  هیئت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین به موجب رأی مقدماتی مورخ ۲۴ /۹ /۱۳۹۷ و با این استدلال که در ماده ( ۶ ) قانون هیئت امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران – مصوب ۱۳۷۸ – واردات « تجهیـزات و ملزو مات پزشکی و قطعـات یدکی مربوط » مورد حکم قرار گرفته است.

در حالی که در متن مصوبه مذکور علاوه بر« دارو »، واردات « قطعات یـدکی » به صورت مطلق و بدون مقید شدن به ارتباط با تجهیزات و ملـزومات پزشکی مشمول حکم ماده مزبور قرار داده شده است را از حیث توسعه شمول ، مغایر قانون تشخیص داده است.

معاونت حقوقی رئیس جمهور ، برای رفع ایراد فوق و پیشگیری ، متن اصلاحی مربوط را که با هماهنگی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی تهیه شده را برای تصویب هیئت وزیران ارایه نمود که بر این اساس هیئت وزیران در جلسه ۱۶ /۱۰ /۱۳۹۷ تصویب‌نامه شماره ۱۱۸۰۶۰/ت ۵۶۰۲۲ هـ مورخ ۱۰ /۹ /۱۳۹۷ را اصلاح کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *