اصلاح تصويبنامه موضوع واردات ۴۷۰۰ دستگاه خودرو توسط معلولان

اصلاح تصويبنامه موضوع واردات ۴۷۰۰ دستگاه خودرو توسط معلولان ابلاغ شد.

متن مصوبه

سازمان : هیئت وزیران
تاریخ : ۱۳۹۸/۰۴/۱۶
شماره : ۴۴۰۵۱/ت۵۵۱۷۳هـ

تصویب نامه هیئت وزیران

بسمه تعالی
“با صلوات بر محمد و آل محمد”

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی – وزارت امور اقتصادی و دارایی
وزارت صنعت، معدن و تجارت – بنیاد شهید و امور ایثارگران

هیئت وزیران در جلسه ۲۹/۳/۱۳۹۸ به پیشنهادهای شماره ۶۸۷/۸۲۰/۴۰۰ مورخ ۱۳/۶/۱۳۹۷ بنیاد شهید و امور ایثارگران و شماره ۲۱۴۵۵۴ مورخ ۳۰/۱۰/۱۳۹۷ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد:

 1. بندهای ( ۳ ) و ( ۴ ) تصویب نامه شماره ۲۰۴۴۱۹/ت۴۱۸۲۹هــ مورخ ۷/۱۱/۱۳۸۷ و جزءهای ( ۳ ) و ( ۴ ) بند ( الف ) تصویب نامه شماره ۲۰۴۴۰۸/ت۴۱۷۱۷هـــ مورخ ۷/۱۱/۱۳۸۷ و اصلاحات بعدی آنها حذف و متن زیر به بند ( ۲ ) و جزء ( ۲ ) بند ( الف ) تصویب نامه های یادشده اضافه و شماره سایر بندها و جزءها به ترتیب اصلاح می شود:
  “واردات حداکثر (۵۰۰) دستگاه خودرو در هر سال با استفاده از تسهیلات موضوع این تصویب نامه منوط به رعایت آیین نامه ضوابط فنی واردات خودرو و سایر قوانین و مقررات صادرات و واردات مربوط و سقف تعداد خودرو موضوع این تصویب نامه و پرداخت عوارض موضوع جدول بند ( ۱ ) تصویب نامه شماره ۶۲۹۲۴/ت۵۴۵۲۲هـــ مورخ ۲۴/۵/۱۳۹۶ برای خودروهای بنزین سوز مجاز است.”
 2. در تصویب نامه شماره ۲۰۴۴۱۹/ت۴۱۸۲۹هـــ مورخ ۷/۱۱/۱۳۸۷، عبارت ” ظرف پنج سال ” به عبارت ” ظرف سه سال ” اصلاح می شود.
 3. تصویب نامه شماره ۱۲۱۴۷/ت ۵۲۴۸۸هـــ مورخ ۵/۲/۱۳۹۵ لغو می شود.
 4.  
  اصل ۱۳۸ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران :

  اصل صد و سی و هشت قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران :

  علاوه بر مواردی که هیئت وزیران یا وزیری مامور تدوین آیین‌نامه‌های اجرایی قوانین می‌شود ، هیئت وزیران حق دارد برای انجام وظایف اداری و تامین اجرای قوانین و تنظیم سازمان های اداری به وضع تصویب‌ نامه و آیین‌ نامه بپردازد.

  هر یک از وزیران نیز در حدود وظایف خویش و مصوبات هیات وزیران حق وضع آیین‌ نامه و صدور بخشنامه را دارد ولی مفاد این مقررات نباید با متن و روح قوانین مخالف باشد.

  دولت می‌ تواند تصویب برخی از امور مربوط به وظایف خود را به کمیسیونهای متشکل از چند وزیر واگذار نماید. مصوبات این کمیسیونها در محدوده قوانین پس از تایید رییس جمهور لازم‌ الاجرا است.

  تصویب‌ نامه‌ها و آیین‌ نامه‌ های دولت و مصوبات کمیسیون های مذکور در این اصل ‏، ضمن ابلاغ برای اجرا به اطلاع رئیس مجلس شورای اسلامی می رسد تا در صورتی که آنها را بر خلاف قوانین بیابد با ذکر دلیل برای تجدیدنظر به هیات وزیران بفرستند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *