دستورالعمل اجرایی مصوبه هیأت وزیران درخصوص تعیین‌تکلیف خودروهای وارداتی

دستورالعمل اجرایی مصوبه هیأت وزیران درخصوص تعیین‌تکلیف خودروهای وارداتیابلاغ شد.

متن مصوبه

سازمان : هیئت وزیران
تاریخ :۱۳۹۷/۱۰/۱۶
شماره : ۱۳۷۱۶۱

دستورالعمل اجرایی مصوبه شماره ۱۳۷۱۶۱ مورخ ۱۶/۱۰/۹۷ هیأت وزیران در خصوص تعیین تکلیف خودروهای وارداتی و ضوابط ورود و ترخیص خودروها از گمرکات، مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و بنادر اعلام شد.

راهنمای سامانه جامع تجارت برای ترخیص خودروهای وارده به گمرک قبل از تاریخ ۱۶/۰۵/۹۷

پیرو تصویب‌نامه هیئت وزیران در جلسه مورخ ۱۳۹۷/۱۰/۰۹ « در ارتباط با خودروهای وارد شده به اماکن گمرکی قبل از تاریخ ۱۳۹۷/۰۵/۱۶ با استناد به اصل ۱۳۸ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران »، برای پرونده های با تعرفه های خودرویی با قبض انبارهای قبل از تاریخ ۱۳۹۷/۰۵/۱۶، در فیلد « تامین ارز » گزینه بند ۹ ماده ۳۸- قبض انبارهای خودرویی قبل از تاریخ ۱۳۹۷/۰۵/۱۶ به استناد تصویب نامه شماره ۱۳۷۱۶۱/ت ۵۶۰۲۳ ه مورخ ۱۳۹۷/۱۰/۱۶ اضافه شده است.

اصل ۱۳۸ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران :

اصل صد و سی و هشت قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران :

علاوه بر مواردی که هیئت وزیران یا وزیری مامور تدوین آیین‌نامه‌های اجرایی قوانین می‌شود ، هیئت وزیران حق دارد برای انجام وظایف اداری و تامین اجرای قوانین و تنظیم سازمان های اداری به وضع تصویب‌ نامه و آیین‌ نامه بپردازد.

هر یک از وزیران نیز در حدود وظایف خویش و مصوبات هیات وزیران حق وضع آیین‌ نامه و صدور بخشنامه را دارد ولی مفاد این مقررات نباید با متن و روح قوانین مخالف باشد.

دولت می‌ تواند تصویب برخی از امور مربوط به وظایف خود را به کمیسیونهای متشکل از چند وزیر واگذار نماید. مصوبات این کمیسیونها در محدوده قوانین پس از تایید رییس جمهور لازم‌ الاجرا است.

تصویب‌ نامه‌ها و آیین‌ نامه‌ های دولت و مصوبات کمیسیون های مذکور در این اصل ‏، ضمن ابلاغ برای اجرا به اطلاع رئیس مجلس شورای اسلامی می رسد تا در صورتی که آنها را بر خلاف قوانین بیابد با ذکر دلیل برای تجدیدنظر به هیات وزیران بفرستند.

بازرگانانی که متقاضی واردات تعرفه های خودرویی با قبض انبار قبل از تاریخ ۱۳۹۷/۰۵/۱۶ هستند، باتوجه به وضعیت ثبت سفارش ، طبق روال زیر در سامانه جامع تجارت ( ntsw.ir ) اقدام کنند.

بازرگانانی که پرونده هایشان قبلا به روش بانکی ثبت سفارش شده است:

این پرونده ها بایستی ویرایش شده و بازرگانان در صفحه ” کالاهای پرونده “، کالای خود را ویرایش و شماره قبض انبار و تاریخ صدور آن را بدون هیچ کاراکتر میانی ( مثل ۱۳۹۷۰۵۱۵ ) وارد کنند و سپس ویرایش خود را نهایی کنند.

بازرگانانی که قصد دارند پرونده جدید ثبت کنند:

این بازرگانان باید در هنگام ثبت پرونده جدید و در صفحه « مالی و بانکی » نوع عملیات ارزی را ” بدون انتقال ارز ” انتخاب کرده و پس از آن در فیلد تامین ارز ، گزینه « بند ۹ ماده ۳۸ – قبض انبارهای خودرویی قبل از تاریخ ۱۳۹۷/۰۵/۱۶ به استناد تصویب نامه شماره ۱۳۷۱۶۱/ت ۵۶۰۳۳هـ مورخ ۱۳۹۷/۱۰/۱۶ » را انتخاب کنند.

سپس در فیلدهای ظاهر شده ، شماره قبض انبار و تاریخ آن را وارد کنند. سپس با انتخاب کلید ” افزودن به لیست قبوض انبار ” و پس از افزوده شدن قبض مورد نظر به لیست ، روال معمول ثبت پرونده را طی کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *